Home

Youtube

Shendetesi

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Një dietë ushqimore e pasur me fruta dhe perime është çelësi për një shëndet të mirë! Por, në realitet jo

Shefi i OBSH-së paralajmëron: Bëhuni gati për sëmundjen X

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka theksuar rëndësinë e përgatitjes për sëmundjen X,

Alkooli “për festa”, studimi: Kush e tepron, godet dhe zemrën

Konsumi i tepruar i alkoolit mund të shkaktojë dëmtim të indeve të zemrës edhe përpara se të shfaqen simptoma shqetësuese,

Moderna thotë se vaksina e Melanomës (kancerit të lëkurës) mund të jetë e disponueshme brenda vitit 2025

CEO i Moderna-s, Stephane Bancel i tha AFP-së se vaksina eksperimentale e kompanisë së tij kundër melanomës mund të jetë

Si ndikon ngrënia e mëngjesit tek aktiviteti i trurit gjatë ditës

Një studim i fundit të cilit i referohet ngrënies se mëngjesit ka një ndikim domethënës në shëndetin e trurit. Ky

Speciale

  

Sot, 90 vite nga lindja e poetit martir Havzi Nela. Ai u ekzekutua me varje në mes të qytetit të Kukësit

Në ndërmendjen e përvjetorit të lindjes së poetit, tuj kumtu mirënjohje për krejtçfarë ai e shkroi me gjak mbrojti me

  

Urime ditëlindja e Hamëz Jasharit – Dylit!

Nga Durim Adbullahu Kur u vra në mars të vitit 1998 në Prekaz, Hamëz Jashari ishte 48 vjeçar. Sot ai

Imazhe historike