Home

Youtube

Shendetesi

Studimi: Ushqimet e paketuara rrisin rrezikun e prekjes nga kanceri

Konsumimi i shpeshtë i ushqimeve të paketuara shoqërohet me një rrezik të shtuar të kancerit dhe vdekjes prej tij, sipas

Çfarë e shkakton intolerancën ndaj qumështit

Trupi bëhet intolerant ndaj qumështit të lopës kur nuk është në gjendje të prodhojë mjaftueshëm një enzimë të quajtur laktazë

OBSH ngre alarmin: Fëmijëve nuk u duhet dhënë shurupi kundër kollës, ja si t’i trajtojini

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se fëmijëve në Uzbekistan nuk duhet t’u jepen shurupe kundër kollës, të cilat prodhohen nga

Superushqimi që shmang stresin dhe pagjumësinë

Tërshëra është e pasur me lëndë ushqyese të ndryshme, të jep një sasi të madhe energjie dhe prandaj rekomandohet që

“Temperaturë e lartë dhe ethe, lë kollë të fortë”- Alimehmeti flet për situatën e gripit dhe Covid në Shqipëri, ja apeli që ai bën

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti duke folur për situatën e gripit në vendin tonë ka qetësuar qytetarët kur tha se kjo

Speciale

 

Letra e Edith Durhamit: Fati i Shqipërisë qëndron në duart e shqiptarëve

Fati i Shqipërisë qëndron në duart e shqiptarëve. Ky është lajtmotivi i një letre me këshilla të urta që më

  

Për betimin çlirimtar të ngjyrave

Nga Elvis Hoxha Janë dy prirje të murit, prirja për me qenë mur i kohës dhe prirja për me qenë

Imazhe historike

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese