Iljaz Shehu/ Kandidati i LVV për Lezhën dorëzon në KQZ 1300 firma më shumë se pragu pranues

User1

Dorëzohen 3010 nënshkrime në mbështetje të kandidatit Iliaz Shehu Këtë të premte, 3 ditë para afatit, një grup prej nëntë vetash, anëtarë të komitetit nismëtar, përfaqësues dhe aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dorëzuan në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve dosjet me nënshkrimet mbështetëse të 3010 qytetarëve të qarkut Lezhë për zyrtarizimin e […]

Si reagimi ndaj pandemisë, ka përkeqësuar shumë sëmundje të tjera

User1

Shkruan: Agnes Arnold-Forster Ne pojetojmëaktualishtnë një epokë vuajtjesh të parrëfyeshme. Mbi 500.000 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi vetëm në SHBA, mbi 120.000 nëBritanidhe mbi2milion në të gjithë botën.TeksaCovid-19pombizotërongjithëedicionet elajmeve,mund t’iu falet nësedo tëkeniharruar qënëkëtëbotëekzistojnë edhesëmundje të tjera. E megjithatënee dimëshumëmirësesëmundjet nuk ndalen vetëm sepse njeriu poi vendos atonë qendër të vëmendjes.Ka […]

Sot 23 vjet nga rënia e Jasharëve

User1

Sot mbushen 23 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari në Prekaz. Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi u rrethua nga forca të shumta ushtarake dhe policore serbe. Më 5 mars fillon sulmi ndaj tyre e që zgjatë deri më 7 mars, ku vetëm një […]

Meta: Mirënjohje përjetë për sakrificën sublime të Komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari

User1

Mirënjohje përjetë dhe nderimin më të lartë për sakrificën sublime të Komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari dhe familjes Jashari, që frymëzon kombin në çdo kohë për mbështetje të palëkundur të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.Në themelet e shtetit të Kosovës qëndron gjaku i bijve dhe bijave […]