Prapaskenat e panjohura të fituesve të Aeroportit të Vlorës: Turku që përfitoi PPP-të e Erdoganit për spitalet dhe biznesmeni Kosovar i denoncuar për kanosje

RrugaPress2

Edi Rama e ka shpallur publikisht sot se fituesi i tenderit për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës është kompania Mabetex e Behgjet Pacollit, miliarderit dhe ish-zv.kryeministrit të Kosovës. Por që në fakt nuk është tamam ashtu. Fituese e garës për të ndërtuar aeroportin e Vlorës është Mabco Construction, një konsorcium i […]

Ushtria amerikane dhe turma e Capitolit

RrugaPress2

Nga Charles C. Krulak Derisa trajektorja shqetësuese e marrëdhënies ushtri-civilë në SHBA ka krijuar territor të pëlleshëm për radikalizimin e disa pjesëtarëve, është me rëndësi që të mbahet mend se kryengritësit përbëjnë një përjashtim. Ushtria amerikane ka mbrojtur demokracinë e Amerikës për shekuj me radhë dhe do të vazhdojë ta […]

​Shaip Kamberi: 5 MARSI NUK ËSHTË VETËM I PREKAZIT DHE I KOSOVËS. ËSHTË I TRASHËGIMISË BOTËRORE TË LUFTËS KUNDËR FASHIZMIT

RrugaPress2

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka thënë se data 5 mars nuk është vetëm i Prekazit dhe Kosovës, por i trashëgimisë botërore të luftës kundër fashizmit. Me rastin e 23-vjetorit të Epopesë së lavdishme të UÇK-së dhe komandantit të saj legjendar Adem Jashari, Kamberi ka thënë se […]