Ndjekje policeske në Vlorë, i riu godet policin

User2

Policia rrugore ka vënë në pranga mëngjesin e sotëm shtetasin me iniciale R. M., 36 vjeç, banues në Hysoverdhë, Vlorë nën akuzën se tentoi të largohej me mjetin që e drejtonte pa leje drejtimi dhe ka dhunuar fizikisht punonjësin e Policisë “Në aksin rrugor Vlorë-Gjorm, shërbimet e Policisë Rrugore, i […]

Zyrtarët zgjedhorë në SHBA këmbëngulin se zgjedhjet ishin të rregullta

User2

Zyrtarët e lartë federalë dhe shtetërorë amerikanë, që janë përgjegjës për sigurinë e zgjedhjeve, kanë thënë se nuk ka “asnjë dëshmi” se votimet në zgjedhjet e 3 nëntorit ishin ndryshuar apo kompromentuar. Përmes një deklarate, zyrtarët e sigurisë kibernetike dhe zyrtarët zgjedhorë, hodhën poshtë pretendimet e presidentit Donald Trump si […]