Netanyahu zotohet se do të hetojë tragjedinë në festival

User2

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, u zotua se do të hetojë përplasjen vdekjeprurëse në një festival fetar, që shkaktoi dhjetëra viktima. Gjatë vizitës në vendin e ngjarjes, pranë Malit Meron, Netanyahu tha se hetimet serioze “do të sigurojnë që këto lloje katastrofash, të mos ndodhin më kurrë”. Së paku 45 […]

Apple akuzohet për shkelje të politikave për konkurrencën, u pamundëson përdoruesve të kenë qasje në zgjedhje për muzikë

User2

Kompania amerikane Apple është akuzuar për shkelje të rregullave të konkurrencës në Bashkimin Evropian, për shkak të mënyrës si menaxhon platformën online të aplikacioneve (App Store). Zyrtarja e Komisionit Evropian për çështje të konkurrencës, Margrethe Vestager ka thënë përmes një postimi në rrjetin social “Twitter” se “konsumatorët janë duke humbur”.Komisioni […]

Fundjava, temperaturat e larta dhe ‘1 Maji’, shqiptarët nga Kosova dynden drejt Shqipërisë, radha në Vërmicë-Morinë deri në 70 metra

User2

Turistët nga Kosova kanë vendosur që këtë fundjavë ta kalojnë në Shqipëri. Sipas mediave kosovare, radhë deri në 70 metra janë krijuar në dalje të pikës kufitare të Vërmicës për në Morinë. Disa prej shkaqeve që mund të kenë sjellë këtë dyndje turistësh janë fundjava, temperaturat e larta dhe festa […]