Izraeli heq detyrimin e mbajtjes së maskës jashtë

user3

Jerusalem Post, autoritetet kanë vendosur të presin për fundin e festave kombëtare të Ditës së Përkujtimit dhe Ditës së Pavarësisë, nga frika se festimet pa maska ​​mund të çojnë në një rritje të infeksioneve.  Nga e diela më 18 prill në Izrael nuk do të jetë më e detyrueshme mbajtja […]

Turqia ndalon blerjet me kriptovaluta

user3

Në arsyetimin e Bankës Qendrore të Turqisë thuhet se këto monedha “nuk janë subjekt i ndonjë mekanizmi i rregullimit dhe mbikëqyrjes, ose një autoriteti rregullator qendror”. Banka Qendrore e Turqisë ka ndaluar përdorimin e kriptovalutave për të blerë mallra dhe shërbime, duke përmendur dëmet e mundshme që mund të shkaktohen […]

FOTO/“Defender Europe 21”/ Shqipëria mirëpret stërvitjen më të madhe ushtarake, anija e parë amerikane zbarkon në Durrës

user3

Pasditen e djeshme ka mbërritur në portin e Durrësit anija e parë ushtarake amerikane “USAV MG CHARLES” e cila ka nisur dhe zbarkimin e trupave të para ushtarake dhe të logjistikës që do të përdoret për stërvitjen “Defender Europe 21” Stërvitja me trupa të ushtrisë amerikane “Defender Europe /21, që […]