Parashikimi i motit për sot

user3

Sipas Mezeoalb: Mëngjesi nis i freskët, por me shumë  kthjellime në peshën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat verilindore ku  vranësirat do të jenë të dukshme. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ndërsa mundësia për reshje shfaqet vetëm në zona të izoluara malore. Temperaturat […]

Arrestimet mbas protestës në Mirditë/Iliaz Shehu: Kërkoj shkarkimin e Drejtorit të Policisë në Lezhë. Veprimeve të paligjshme, dirigjim dhe presionit direkt

user3

Dy kandidatët për deputet nga Lëvizja VETËVENDOSJE! të Qarkut të Tiranës dhe Lezhës, Boiken Abazi dhe Iliaz Shehu, dolën sot në një komunikatë për mediat ku shprehën shqetësimin e tyre rreth arrestimit të 33 qytetarëve dhe aktivistëve të kësaj Lëvizjeje, presionin e ushtruar ndaj tyre në komisariatin e Lezhës dhe […]