Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt, Tirana në vendin e 152

User4

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një milion banorë, kryesoi raportin e kostos së jetesës për vitin 2021 nga kompania këshilluese Mercer. Renditja e vendos Ashgabatin mbi qytetin më të kushtueshëm të […]

Grushte mes ministrave dhe deputetëve të opozitës në Parlament

User4

Parlamenti i Kuvajtit miratoi buxhetin e shtetit 2021-22 të martën, por nuk arriti të shuajë një mosmarrëveshje të moderuar mes qeverisë dhe opozitës që ka bllokuar reformat ekonomike dhe penguar vendimmarrjen në fondin e pasurisë sovrane të shtetit Gulf. Gjatë takimit, shpërtheu një përleshje  midis ministrave dhe ligjvënësve të opozitës. […]

Fotoja më virale e “Euro 2020”

User4

Portugalia dhe Franca i mbijetuan “Grupit të Ferrit” dhe u kualifikuan për në fazën me eliminim direkt të “Euro 2020”. Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor i luzitanëve, me 5 gola në 3 ndeshje. Në fund të pjesës së parë të ndeshjes kundër Francës, të përfunduar 2-2, CR7 qëndroi për një […]