Bilanci në Kosovë/ Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, regjistrohet 12 raste pozitive me Covid-19

User2
0 0
Shpërndaje

KOSOVË– Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 10 raste të reja me COVID-19, pas testimit të rreth 2 mijë mostrave.

Nga 1.977 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679. Në total numri i rasteve aktive është 627”, thuhet në njoftim.

Advertisements

Njoftimi i plotë:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.674 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 92.890 doza të vaksinës.

Deri më sot 7.718 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Advertisements

Nga 1.977 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679.

Në total numri i rasteve aktive është 627.

Rruga Press

Next Post

Britania do dhurojë vaksina/ Johnson: 100 milionë vaksina për vendet e varfra

ShpërndajeBritania do të dhurojë 100 milionë vaksinash për pjesën tjetër të botës, në luftën kundër pandemisë. Njoftimi u bë në kuadër të Samitit të 7 vendeve më të mëdha të botës që po zhvillohet në Angli. Dhurimi do fillojë brenda javësh dhe deri në shtator do jenë dhënë 5 milionë […]