Bllokimi i Rinasit/ Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror thirrje: Ndalni sulmet mbi kontrollorët, zgjidhje me dialog, jo qasje totalitare

RrugaPress2
0 0

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar pas grevës së nisur nga Albcontroll që ka sjellë dhe pezullimin e fluturimeve. Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror bën thirrje për ndalimin e sulmeve mbi kontrollorët e trafikut ajror dhe apelon për zgjidhje me dialog, jo me qasje totalitare.


LAJME:

Next Post

Protesta e kontrollorëve bllokon Rinasin dhe rindez konfliktin politik

Aeroporti i Rinasit u bllokua prej mëngjesit të mërkurës, pasi 68 kontrollorët ajrorë nuk shkuan në punë në shenjë proteste për përgjysmimin e pagave. Kryeministri Rama akuzoi presidentit Meta për situatën, ndërsa kërcënoi me ndjekje penale organizatorët. Aeroporti i Rinasit është i bllokuar që prej mëngjesit të së mërkurës, pas […]