‘Hëna Luleshtrydhe’ do të ndriçojë sot qiellin!

User1

Hëna Luleshtrydhe do të ndriçojë qiellin mbrëmjen e sotme. Kjo është hëna e fundit e plotë e pranverës , dhe do dalë deri në 30 përqind më e ndritshme dhe 14 përqind më e madhe se një hënë normale, sipas astronomëve. Hëna Luleshtrydhe e emëruar për faktin se ndodh kur […]

Indi, dronët shpërndajnë vaksina anticovid

User1

Në Indi janë kryer testet e para të dërgesave me ilaçe si dhe vaksina Covid-19 nëpërmjet dronëve me rreze më të gjatë, në zonat e largëta. Nisma do të mundësojë shërbime mjekësore në zonat rurale të thella për vendin e Azisë Jugore ku kujdesi shëndetësor është i kufizuar dhe rrugët […]

Shkodra zgjohet pa ujë të pijshëm

User4

Një defekt në linjën 110 Kv të nënstacionit, Shkodra 1, ka shkaktuar djegien e paneleve të ujësjellësit në Shkodër. Për këtë arsye i gjithë qyteti i Shkodrës është zgjuar pa ujë të pijshëm. Ndërsa për këtë gjendje është shprehur edhe drejtori i ujësjellësit Mark Molla, duke thënë se dëmi është […]

FOTOT/ Atmosferë dhe sfond spektakolar, kjo është vila ku Biden dhe Putin do të takohen për 5 orë, pa drekë por me kopësht gjigant, hera e tretë që SHBA-Rusi mblidhen në Gjenevë

User1

Dy orë para takimit të shumëpritur mes presidentit amerikan Joe Biden dhe atij rus, Vladimir Putin, detaje të reja janë zbuluar për formatin e takimit. Mediat e huaja raportojnë se takimi do të zhvillohet në një vilë piktoreske të shekullit të 18-të, buzë liqenit në Gjenevë. Atmosfera do të jetë […]