“Putin zhvishet” në Gjenevë para takimit me Biden (Foto)

User1

Në Gjenevë, para takimit të presidentit të SHBA-ve Joe Biden me atë të Rusisë, Vladimir Putin, një ‘Vladimir Putin” qarkullon nëpër rrugë, i zhveshur tek pjesa lart. Ky person,  mori pjesë në protestën e organizuar për të kërkuar lirimin e kritikut kryesor të Kremlinit, Alexei Navalny. Me gjysmën e trupit […]

Netanjahu ikën të dielën / Qeveria e re izraelite njofton programin, mes pikave edhe liberalizimi i hashashit

User 5

Koalicioni i pazakontë opozitar në Izrael ka vulosur marrëveshjen dhe është gati për t’i dhënë fund pushtetit 12-vjeçar të Benjamin Netanjahut, duke njoftuar këtë të premte programin qeverisës. Koalicioni i gjerë i partive nga e djathta ekstreme në të majtën ekstreme pritet të përqendrohet kryesisht në çështjet ekonomike dhe sociale […]