Nga sot shqiptarët e vaksinuar mund të udhëtojnë në Hungari

User4

Nga sot shqiptarët që një certifikatë vaksinimi kundër Covid-19 mund të hyjnë në Hungari pa iu nënshtruar kufizimeve të shkaktuara nga pandemia. Lajmi është dhënë nga ambasada shqiptare në Hungari, e cila thekson se nga data 10 qershor hyn në fuqi marrëveshja midis Republikës së Shqipërisë dhe Hungarisë për njohjen […]

‘Paratë publike u keqpërdorën për të favorizuar PS gjatë fushatës’/ ISHSH kallëzim administrativ në KQZ

User4

Instituti Shqiptar i Shkencave ka bërë një kallëzim administrative në KQZ për keqpërdorim parave e aseteve dhe parave publike territorin e Bashkisë Durrës në kuadër të fushatës zgjedhore dhe zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas Institutit, keqpërdorimi shkoi në kuadër të partisë në pushtet PS në nivelin qendror dhe lokal. ”Denoncimi […]

“French Open”: Eliminohet kampionia në fuqi Swiatek

RrugaPress2

Kampionia në fuqi Iga Swiatek është eliminuar në çerekfinale të turneut Grand Slam të tenisit, “French Open”. Swiatek në çerekfinale është mposhtur nga tenistja greke Maria Sakkari me 2:0 në sete (6:4, 6:4). Për greken është hera e parë që arrin në gjysmëfinale të një Grand Slami. Sakkari 25-vjeçare në […]