Keni frikë nga xhelozia e njeriut me komplekse? Është kudo dhe shumë më tepër. Si t’ia kuptoni tiparet?

User1

Esmeralda BirçajEksperte e shëndetit mendor Kompleksi është armiku i së keqes. I keqi është i keq, duket. Buzët e holla, hunda e shtrembër, buzëqeshje e mërzitur. Kur ta takoni, të dini si ta shmangni. Personalitet tjetër ky i kompleksit, është qartësisht më i rrezikshëm. Ai shfaqet gjithmonë me mantelin e […]

Kosova konfirmon rastin e parë me variantin afrikan të COVID, thirrje qytetarëve të shtojnë kujdesin

User4

Kosova ka konfirmuar sot, rastin e parë të infektimit me variantin afrikan të koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës lëshoi para pak minutash një njoftim për mediat, ku kërkohet të shtohet kujdesi nga qytetarët. Në njoftim thuhet: “Në laboratoret e Mikrobiologjisë të IKSHPK, në baza ditore testohen mesatarisht mijëra […]

Çfarë ndodh nëse gëlltisni pilula pa ujë?

User2

A gëlltisni ndonjëherë pilula pa ujë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz kanë konsumuar një aspirinë ose ibuprofen pa mbushur një gotë ujë së pari ndonjëherë. Pavarësisht nëse nuk keni pasur qasje në ujë në atë kohë ose thjesht po ndiheshit shumë dembel për ta marrë atë, të gjithë […]

Biden: SHBA qëndron përkrah aleatëve evropianë në ballafaqimin me Rusinë: Presidenti Putin e di se nuk do të nguroj t’u përgjigjem akteve keqbërëse në të ardhmen

User2

Presidenti Biden niset të mërkurën për në Evropë për takimin e G-7 dhe mbledhje të nivelit të lartë në NATO, gjatë të cilave janë planifikuar edhe bisedime mes presidentëve amerikan dhe rus më 16 qershor në Gjenevë. Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë përkrah aleatëve evropianë në përballjen me Rusinë, […]