Ushqimet që përmirësojnë tretjen

Rruga Press

Problemet me tretjen si gazrat, kapsllëku dhe diarrea, prekin me miliona njerëz, e rreth 15% e njerëzve në vendet perëndimore vuajnë nga një formë e rëndë e sensivitetit të zorrëve të quajtur sindroma e zorrës së irrituar (IBS). Për të evituar këto probleme duhet pasur kujdes, sidomos me dietën ushqimore. […]

Xhensila, plane për të luajtur në filmin e Besit

Rruga Press

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj kanë dhënjë një intervistë të shkurtër për “Mirage”, pas mbajtjes së premierës së filmit “Falco” në Prishtinë. Xhensila ka rrëfyer se ndihet shumë krenare për arritjet e Besit dhe është edhe më e lumtur kur mendon se ky film do të mbetet, e do të […]

‘Tiranë të pushtoi Serbia’. Çun Lajçi i shkruan Ramës

RrugaPress2

Nga Çun Lajçi Edi Rama,mos e mbaj Maxharr Pashën n’konak,se t’del shpirti n’yzderhane!*T’qava n’vargje kur u dridhe themeleshShqipniPor t’qava edhe mbramë n’Tiranë kur t’shkeli Vuçiçi– A din pse shqipniSe kur fituen komunistat, Shkodra u mbush malazez e serb, n’emen t’fitores, thoshte At Zef Pllumbi!– Mbramë derisa protestonte nji grusht atdhedashsish, […]