Top-shënuesit më të mirë në EURO 2020 deri tani – udhëheq Ronaldo, në listë edhe Shaqiri

RrugaPress2

EURO 2020 ka mbyllur fazën e parë atë të grupeve, ku top shënues aktualisht është Cristiano Ronaldo me 5 gola. Portugezi i ka ndëshkuar tre skuadrat në grup, duke nisur me Hungarinë fillimisht (2 gola) e për të vijuar me Gjermaninë (1 gol) dhe Francën (2 gola). Këtyre të fundit […]

Fotoja më virale e “Euro 2020”

User4

Portugalia dhe Franca i mbijetuan “Grupit të Ferrit” dhe u kualifikuan për në fazën me eliminim direkt të “Euro 2020”. Cristiano Ronaldo ishte protagonisti kryesor i luzitanëve, me 5 gola në 3 ndeshje. Në fund të pjesës së parë të ndeshjes kundër Francës, të përfunduar 2-2, CR7 qëndroi për një […]