Qeveria Rama është kundër kombit shqiptar” / Henze mesazh të fortë: Fytyrë anti-perëndimore

RrugaPress2

Qeveria Rama është kundër kombit shqiptar. Kështu shkruan Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU-së, partisë së kancelares Angela Merkel, në një postim në rrjet. Hanze, një prej kritikëve më të fortë të Kryeministrit Edi Rama, shkruan se zhvillimet në Shqipëri tregojnë fytyrën e vërtetë antiperëndimore të qeverisë së Edi Ramës. […]

Zbulohet dokumenti/ Pas mini Shengenit qëndron Soros

Rruga Press

Gazeta Express ka siguruar një kabllogram që tregon origjinën e iniciativës që njihet si “minishengeni ballkanik”, të cilën po tentojnë ta jetësojnë Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria. Në bazë të këtij dokumenti, prapa kësaj ideje qëndron Fondacioni për Shoqëri të Hapur i miliarderit George Soros. Në letër, ideja është […]

Tym i zi nga LDK dhe VV, s’kanë marrëveshje

Rruga Press

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend të Kosovës dy partitë do të shkojnë pa arritur marrëveshje, raporton Gazeta Express. Përmes një video, Kurti ka thënë se mbrëmë e ka bërë edhe një […]

Nga Tom Doshi te Muslim Murrizi, Rudina Hajdari e Lefter Koka, ja deputetët që nuk dhuruan pagat për të prekurit nga tërmeti

RrugaPress2

Tërmeti i 26 nëntorit sensibilizoi të gjithë shqiptarët në një nga fushatat më të mëdha të solidaritetit jo vetëm njerëzor por edhe financiar për t’i ardhur në ndihmë atyre që humbën familjarët dhe peronat e tyre si pasojë e lëkundjeve të forta sizmike. Kështu, krahas shteteve dhe organizatave të ndryshme, […]

Majko kundër Mini-Shengenit? Ministri: Mospëlqimi i frikacakëve është lavdia e trimave, Kosova ime!

RrugaPress2

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka uruar sot përmes një postimi në Facebook, festën e Krishtlindjeve. Ky urim mesa duket është zgjedhur edhe si një formë shprehje kundër Mini-shengenit Ballkanik, që kryeministri Rama, e trumpeton më së shumti këto ditë. Teksa publikon një foto të një tanku dhe një burri […]