Kurti niset drejt Francës

User2

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga dy zëvendësit e tij, Emilja Rexhepi dhe Besnik Bislimi janë nisur drejt Francës, ku pritet të zhvillojë takim me presidentin francez, Emmanuel Macron. Zëvendëskryeministrja Emilja Rexhepi ka publikuar fotografi nga aeroplani. Ndërkaq, kryeministri Kurti, sot në orën 19:30, do të pritet në […]

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve: Politikbërësit në Prishtinë të mos diskutojnë rreth kësaj teme

User2

Drejtori i Programit për Paqen dhe të Drejtat në Universitetin Columbia, David Phillips është shprehur kundër idesë për shkëmbim të territoreve, ndërkaq kërkoi nga politik-bërësit në Kosovë të mos diskutojnë rreth kësaj teme. Ai këto komente i bëri përmes një video-lidhje në konferencën akademike ndërkombëtare me temën “Politika e jashtme […]