Senati njeh fitoren e Biden, kreu i republikanëve uron presidentin e zgjedhur: Rezultati flet qartë

User4

Kreu i grupit të republikanëve në Senatin amerikan, Mitch McConnell, theu heshtjen dhe uroi  presidentin e zgjedhur Joe Biden dhe zëvendësen e tij Kamala Harris për fitoren në zgjedhjet e 3 nëntorit, duke i dhënë fund heshtjes së gjatë mbi rezultatin e garës presidenciale. Në reagimin e tij, McConnell njoftoi se njeh fitoren e demokratëve në kontestin elektoral për […]

Zyrtarët në Xhorxhia kundërshtojnë pretendimin e presidentit Trump për manipulim të votimit

User4

Zyrtarët në shtetin e Xhorxhias kundërshtuan të dielën pretendimin e Presidentit republikan Donald Trump se sfiduesi demokrat Joe Biden fitoi përmes manipulimeve shtetin jugor të SHBA-ve, duke deklaruar se presidentit të zgjedhur Joe Biden i takojnë 16 votat elektorale të këtij shteti. Brad Raffensperger, zyrtari më i lartë i zgjedhjeve […]