Europa League/ Short me fat për Interin dhe Romën, duele të vështira për Arsenalin dhe Porton

RrugaPress2
0 0

Dita e sotme mund të cilësohet me fat për skuadrat italiane. Në shortin e hedhur për fazën e 1/16-ve të Europa League, Interi dhe Roma kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Zikaltrit do të sfidojnë Ludogorets, ndërkohë që verdhekuqtë gjithashtu do të kenë një duel të thjeshtë me Gent.

Goglat nuk ishin bujare me Porton që do të sfidojë Bayer Leverkusenin, ndërkohë që Arsenali do të ketë dy duele delikate ndaj Olympiacos, veçanërisht në Greqi.

Shorti

Wolverhampton-Espanyol

Sporting Lisbon-Instambul Basaksehir

Getafe-Ajax

Bayer Leverkusen-Porto

Copenhagen-Celtic

Apoel-Basel

Cluj-Sevilla

Olympiacos-Arsenal

Az Alkmar-Lask Linz

Club Brugge-Manchester United

Ludogorets-Inter

Frankfurt-Salzburg

Shakhtar-Benfica

Wolfsburg-Malmo

Roma-Gent

Rangers-Braga

Next Post

Sizmologu grek: Një tërmet tjetër, aty ku ra në 26 nëntor, mund të pritet vetëm pas 300 vitesh

Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima dhe dëme të pallogaritshme në Shqipëri, konsiderohet si i pazakonte nga profesori grek, Efthymios Lekkas. Sipas tij, me lëkundjen e 21 shtatorit u mendua se toka kishte gjetur qetësi, por thekson se gjasat për një tërmet të tretë të fuqishëm […]