FOTOT/ Zbulohet koka 2000-vjeçare e Augustit, Perandorit të parë të Romës

RrugaPress2
1 0
Shpërndaje

Arkeologu Francesco Giancola bëri zbulimin e jashtëzakonshëm gjatë punëve të restaurimit për të riparuar një mur mesjetar që u shemb për shkak të shirave të fortë në 2013.

Një kokë mermeri 2,000-vjeçare e Augustit, perandorit të pare të Romës, është zbuluar në Isernia, një qytet italian në rajonin jug-qendror të Molise.

Arkeologu Francesco Giancola bëri zbulimin e jashtëzakonshëm gjatë punëve të restaurimit për të riparuar një mur mesjetar që u shemb për shkak të shirave të fortë në 2013.

Giancola po ndiqte punimet në emër të komunës së Isernia, por i tha CNN të enjten se ai nuk priste një zbulim kaq të madh.


BOTA:

Next Post

Rihapet debati për shifrën reale të viktimave të Covid-19

ShpërndajeDebati për numrin real të viktimave të Covid-19 është riaktivizuar sërish pas rezultateve të publikuara nga Instituti për Buxhetet dhe Vlerësimet e Shëndetit në Universitetin e Uashingtonit. Sipas këtij të fundit, numri i viktimave nga koronavirusi në mbarë botën është rreth 7 milionë, dyfish më i madh se shifra zyrtare 3.24 […]