HAPET EKSPOZITA ME FOTOGRAFI TË KULLAVE TË JASHARËVE

RrugaPress2
0 0

Fotografi Sefer Aliqkaj ka hapur një ekspozitë me fotografi të Kullave të Jasharëve në Prekaz, me rastin e shënimit të Epopesë së UÇK-së.

Kjo ekspozitë ka gjithsej 15 fotografi të shkrepura në stinë të ndryshme të vitit.

Duke e parë gjendjen e rënduar të Kullave të Jasharëve. Aliqkaj thotë se rrezikon që këto objekte të mbetën vetëm si fotografi.

“Rreziku është shumë prezent por shpresojmë që do të mënjanohet ky rrezik nga shteti”, tha ai, transmeton ‘epoka e re’.

Ekspozita do të jetë e hapur deri në natën e zjarreve, më 7 mars.

Rruga Press

Next Post

Më në fund seriali ‘Friends’ tregon kohën kur do të nisin xhirimet

Rikthimi i shumëpritur dhe vonuar i serialit “Friends” në HBO Max më në fund do të filmohet “për pak më shumë se një muaj”, sipas aktorit David Schwimmer. Aktori 54-vjeçar, i cili luajti paleontologun nerdy Ross Geller në sitcomin e NBC nga 1994 në 2004, zbuloi planet të mërkurën gjatë […]