Lëshohen raketat, bazat amerikane në Irak goditen për herë të tretë brenda tre ditëve

User1
0 0

Dy raketa goditën një bazë amerikane, njoftoi ushtria irakiane. Ky ishte sulmi i tretë brenda tre ditësh ndërsa një delegacion i qeverisë amerikane vizitoi Bagdadin.

Raketat goditën një pjesë të zbrazët të bazës ajrore në Irakun perëndimor “pa shkaktuar ndonjë dëm ose viktimë”, tha ushtria vendase.

Dy sulmet e tjera u shënuan mbrëmjen e së dielës pranë aeroportit të Bagdadit dhe në Balad, disa orë më pas, pa viktima.

Rruga Press


Next Post

Konsensusi për dialogun, Kurti këtë muaj takohet me opozitën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë muajit maj pritet të ftojë në takim partitë opozitare për t`u koordinuar lidhur me bisedimet me Serbinë. Nga Qeveria e Kosovës, nuk kanë treguar konkretisht se kur do të bëhet një gjë e tillë, derisa kanë shtuar se nga opozita do të kërkojnë bashkëpunim […]