Nga e hëna Gjermania nis shpërndarjen e certifikatave COVID-19

User2
0 0
Shpërndaje

Duke nisur nga dita e hënë në Gjermani do të hyjë në përdorim certifikata digjitale COVID-19 (CovPass).
Lajmi u bë i ditur nga gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn gjatë prezantimit të certifikatës dixhitale Covid-19.

Ministri pohoi se qendrat e vaksinimit, farmacistët dhe mjekët do të vërtetojnë në mënyrë dixhitale informacionin për ata që kanë marrë dy doza të vaksinës. Kujtojmë se vetëm vaksinat e aprovuara nga Agjencia Evropiane e Barnave mund të regjistrohen në certifikatën dixhitale COVID-19.

Advertisements

Bashkimi Evropian deri më tani ka miratuat vaksinat e prodhuara nga BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson&Johnson.

Rruga Press

Next Post

Leja e Veliajt tek Liqeni fut në konflikt kompaninë e ndërtimit dhe një fondacion fetar, i pandehur topografi

ShpërndajeNjë leje ndërtimi e miratuar nga Erjon Veliaj në zonën e “Liqenit të Thatë” në Tiranë, ka çuar në një përplasje ligjore kompaninë e ndërtimit “Al Konstruksion Gbi” dhe fondacionit “Nxënësit e Jezusit”. Kryebashkiaku i Tiranës ka miratuar ndërtimin e një kompleksi pallatesh 3 deri në 4 kate, por sheshi […]