“Olimpico” në gjendje fantastike, gati për ceremoninë hapëse të sfidës së parë të “Euro2020”

RrugaPress2
1 0
Shpërndaje

Kampionati Evropian i futbollit “Euro2020” starton sonte në stadiumin “Olimpico” në kryeqendrën evropiane, në Romë.

Turqia dhe Italia do të jetë çifti i parë që do ta bëjë “sefte” këtë Evropian i cili parashihej të zhvillohej vitin e kaluar, por për shkak të pandemisë me COVID-19 u shty për këtë vit, shkruan Demokracia.com.

Në disa imazhe të publikuara nga faqja zyrtare e UEFA-s, shihet se në këtë impiant tashmë nuk mungon asgjë dhe është gjithçka gati.

Përballja e parë ndërmjet Kombëtares së Turqisë dhe asaj të Italisë fillon nga ora 21:00.

Next Post

Shqipëria në Këshillin e Sigurimit të OKB

ShpërndajeShqipëria u zgjodh të premten anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Kjo shënon herën e parë të përzgjedhjes në këtë funksion, pas 65 vitesh nga anëtarësimi i saj në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Këshilli i Sigurimit, një organ i OKB-së me kompetenca të […]