Qeveria Kurti paralajmëron kthimin e reciprocitetit me Serbinë

RrugaPress2
0 0

Dy ditë para zgjedhjeve të 14 shkurtit Albin Kurti pati paralajmëruar rikthimin e reciprocitetit me t’u kthyer në Qeveri. Por, ndonëse kanë kaluar 17 ditë prejse e ka marrë detyrën, një masë e tillë nuk është rivënë. Në Qeveri kanë paralajmëruar se ky vendim do të merret, e politologët kanë shprehur pritjen për qasje të re të kryeministrit, pasi thonë se tani ka një kontekst të ri politik.

Next Post

Mëngjesi nis i kthjellët, si do të jetë moti këtë të premte

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të kthjellëta por të ftohta që kanë përfshirë Rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në vendin tonë. Për pasojë dita nis me mot të kthjellët, parashikohet që moti i kthjellët të mbizoteroj deri mëngjesin pasardhës. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe […]