Rikthehen reshjet e shiut! Parashikimi i motit për ditën e sotme

RrugaPress2
0 0

Vranësirat dhe reshjet e shiut e dëborës dominojnë të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriore dhe verilindore. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë largim gradual të reshjeve të shiut e dëborës duke lënë vendin në ndikimin e moti të vranët dhe intervaleve me kthjellime.

Dita e sotme do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit

Sipas MeteoAlb: Vranësirat dhe reshjet e shiut e dëborës dominojnë të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriore dhe verilindore. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë largim gradual të reshjeve të shiut e dëborës duke lënë vendin në ndikimin e moti të vranët dhe intervaleve me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 14°C.

Rruga Press

Next Post

Zogu më i vjetër në botë që çel vezë, Albatrosi nuk e përmban dot veten

The Guardian shkruan se, Albatrosi ka çelur një vezë në moshën 70-vjeçare.  Zogu i Albatrosit (Wisdom) është bërë zogu më i vjetër në botë që çelë një vezë. The Guardian shkruan se, Albatrosi ka çelur një vezë në moshën 70-vjeçare. Shërbimi i Peshkimit dhe Kafshëve të Egra (USFWS), deklaroi se zogu i […]