Short “ferri” për Realin dhe Liverpoolin, Juve dhe Mourinho me fat

RrugaPress2
0 0

Në Nyon është hedhur shorti i Champions League, teksa përballjet e mëdha nuk do të mungojnë në fazën tjetër. Spikat mbi të gjitha dueli mes Realit dhe Manchester City duke prodhuar një finale të parakohshme mes tyre. Guardiola do të sfidojë Zidane në një duel ku spektakli është i garantuar.

“Goglat” kanë qenë bujare me Juventusin, që do të përballet në fazën tjetër me Lyon-in, ndërkohë që dhe Barcelona nuk pritet ta ketë shumë të vështirë përballë Napolit të Gattusos. PSG nuk do ta ketë aspak të thjeshtë ndaj Dortmundit, ndërkohë që Chelsea-Bayern është një duel, i gjithi për t’u shijuar.

Borussia Dortmund-PSG

Real Madrid-Manchester City

Atalanta-Valencia

Atletico Madrid-Liverpool

Chelsea-Bayern Munich

Lyon-Juventus

Tottenham-Leipzing

Napoli-Barcelona

Next Post

Rama kërkesë Kuvendit: Shtyni gjendjen e fatkeqësisë natyrore deri më 31 mars 2020

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Kuvendi që të shtyjë gjendjen e fatkeqësisë natyrore, në zonat e prekura nga tërmeti, deri më 31 mars 2020. Diskutimet për këtë kërkesë pritet të nisin sot në Komisionin e Sigurisë. Gjendja e jashtëzakonshme u shpall dy ditë pas tërmetit të 26 nëntorit dhe […]