Stuhia e shiut ‘godet’ Atikën, mot i keq edhe në fundjavë

User2
0 0
Shpërndaje

Një stuhi shiu ka përfshirë sot Atikën. Mësohet se stuhia përfshiu prefekturën e Atikës, ndërkohë që në Peristeri dhe Patisia deri në orën 15:00 u regjistruan respektivisht 48 dhe 45 mm shi.

Advertisements

Sipas Meteo.gr, shiu që ra brenda 40 minutash korrespondon me vëllimin e ujit që bie mesatarisht në një muaj pranvere në Atikë.

Në të njëjtën kohë, stuhia e shiut u shoqërua edhe me rrufe. Fundjava do të ketë mot të paqëndrueshëm në Greqi, ku parashikohet shi me stuhi.

Rruga Press

Next Post

‘Mukoza detare’ në Turqi / Goksal Cidem:Marmara u vra shumë kohë më parë dhe tani trupi ka filluar të qelbet

ShpërndajeVetëm duke ndalur ndotjen industriale, Turqia mund të shpëtojë nga një lëndë e trashë në formë mukoze që ka filluar të përhapet në sipërfaqen e detit Marmara. Një shtresë e trashë pisllëku në formë mukoze po përhapet në të gjithë sipërfaqen e Detit Marmara në Turqinë veriperëndimore, duke kërcënuar jetën […]