Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, plagosen pesë persona

User1
0 0

Një person ka qëlluar me thikë pesë persona në xhaminë “Dine Hoxha”, që ndodhet në Rrugën e Kavajës në Tiranë.

Autori i plagosjes është neutralizuar dhe arrestuar nga shërbimet e Policisë.

Rudolf Nipolli, 34 vjeç, nga Burreli ishte autori i kësaj ngjarje. 

Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetë. 

Rruga Press


Next Post

Një hap nga lufta Rusi-Ukrainë

Lufta nuk ka qenë kurrë më afër se ditët e fundit në kufirin mes Ukrainës dhe Rusisë. Situata mbetet e tensionuar dhe incidentet, përfshirë ato me shkëmbim zjarri, nuk kanë munguar. Qeveria ukrainase thotë se përgjatë javëve të fundit, Rusia ka dislokuar në Krime rreth 40 mijë trupa dhe 40 […]