TheSun “shpërthen bombën”: Lionel Messi kalon te Interi pas dy vjetësh

RrugaPress2
0 0
Shpërndaje

Inter Miami, klubi që është në pronësi të ish-mesfushorit David Beckham është optimist për një lëvizje mahnitëse të Lionel Messit nga Barcelona.

Mediumi i madh anglez, “TheSun” ka zbuluar se Messi është i etur për të përfunduar karrierën e tij në MLS.

Por, një gjë e tillë mund të ndodhë vetëm pas dy vjetësh, për shkak se Messi pritet ta vazhdojë kontratën me Barcelonën.

Advertisements

Sipas mediave spanjolle, kapiteni i Barcelonës do të vazhdojë me klubin edhe për dy vjet.

Pas përfundimit të asaj kontrate, Lionel Messi do të kalojë në ligën amerikane e njohur si MLS.

Kontrata e argjentinasit me Barçën skadon në fund të qershorit dhe pritet që shumë shpejt të rinovohet ajo. 

Next Post

‘Euro 2020’ fillon nesër/ Kush do jetë këngëtari shqiptar që do performojë në “Olimpico” të Romë

ShpërndajeEdhe pse një vit me vonesë gjithçka është gati për ‘Euro 2020’. Mediat e huaja raportojnë se ceremonia zyrtare do të fillojë nesër në orën 19:00. Ndeshja hapëse në “Euro 2020” do të jetë mes Turqisë dhe Italisë në “Olimpico” në Romë. Andrea Bocelli do të këndojë legjendën “Nessun Dorma”, […]