Vendimi për Teatrin Kombëtar, Gjykata Kushtetuese cakton datën

User1
0 0

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën për të shqyrtuar çështjen e Teatri Kombëtar. Sipas njoftimit seanca do të mbahet më 3 qershor. Qeveria e shembi godinën një vit më parë teksa vendi ishte ende nën regjimin e masava antiCovid. Shembja ishte në kundërshtim me të gjitha ligjet e vendit, si dhe injoroi protestën qytetare prej më shumë se dy vitesh, që kërkonte ruajtjen e objektit me status “monument kulture”.

Rruga Press


Next Post

Opozita s’njeh rezultatin e zgjedhjeve, reagon Selami: Akt jo demokratik dhe antishqiptar

Pas humbjes së Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar edhe ish-kryetari i PD-së Eduard Selami. Teksa i referohet zërave se Basha mund të mos njohë zgjedhjet, megjithëse nuk është artikuluar nga kreu i opozitës, ish-rivali i tij e cilëson mosnjohjen e zgjedhjeve si antishqiptare. Ish-deputeti i PD-së, […]