Verrati stërvitet i ndarë nga grupi, humb duelin hapës në “Euro 2020”

User1
0 0
Shpërndaje

Marco Verratti sërish ka stërvitur i ndarë nga bashkëlojtarët e tij te Italia dhe duket se në vend të tij startues për ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian do të jetë Manuel Locatelli.

Advertisements

Italia ndeshjen e parë hapëse për “Euro 2020” e zhvillon të premten kundër Turqisë. Mesfushori i PSG-së është duke u rikuperuar plotësisht nga një lëndim dhe në vend të tij do të jetë Locatelli. Gjasat janë të mëdha që 11-shja e parë të jetë e njëjtë si ajo e fitores 4:0 ndaj Çekisë javën e kaluar në miqësore.

Rruga Press

Next Post

Eklips diellor i pjesshëm në Hemisferën e Veriut, do të përshkojë një brez prej rreth 500 kilometrash

ShpërndajeBanorët në Hemisferën e Veriut mund të shikojnë sot një eklips diellor që do të përshkojë një brez prej rreth 500 kilometrash nga Kanadaja në Siberi, duke kaluar në Europë ku është vetëm i pjesshëm, por me të njëjtën rrezikshmëri për sytë. Në kulmin e këtij të ashtuquajturi eklips unazor, […]