Video për blerjen e votës, arrestohen 4 kushërinj, kërcënuan 38-vjeçarin të bënte deklarim të rremë

User4
0 0

4 persona, të afërt me njëri tjetrin, janë arrestuar nga policia pasi akuzohen se kanë kërcënuar, dhunuar dhe i dëmtuan makinën një 38-vjeçari për të bërë deklarim të rremë.

Për këtë akuzë janë ndaluar shtetasit: Mirash Paplekaj, 46 vjeç, banues në Torovicë, Gëzim Paplekaj, 50 vjeç, banues në lagjen Besёlidhja Lezhe, Donald Paplekaj. 22 vjeç, banues në lagjen Besёlidhja Lezhe dhe Jetmir Palekaj, 29 vjeç, banues ne fshatin Bleran Shkodёr.

Ngjarja ka ndodhur ne fshtin Torovicë, ku kushërinjtë Paplekaj kanë dhunuar, kanosur për jetën që të bëjë deklarim të rremë dhe kanë prishur autoveturën e shtetasit Ylli Kacolit, 38 vjeç nga Kamza. Ky i fundit ka shpërndarë në rrjetet sociale një video, ku një banor flet për blerjen e votës në favor të PS kundrejt shumës 20 mijë lekë për 4 vota.

Rruga Press

Next Post

Ngrihet mbi shkretëtirë avioni gjigant me dy kabina

Avioni gjigant i kompanisë “Stratolaunch” kreu me sukses fluturimin e tij të dytë testues të enjten, duke u ngritur mbi shkretëtirën në jug të Kalifornisë. Mjeti fluturues me dy kabina dhe 6 motorë është 1,5 herë më i madh se sa një Airbus 380, ose sa një fushë futbolli, 117 […]